Network Video Kayıt (NVR) Cihazı Nedir?

  1. Başlangıç
  2. Blog
  3. Network Video Kayıt (NVR) Cihazı Nedir?

Network Video Kayıt (NVR) Cihazı Nedir?

Güvenlik kamera sistemleri model ve kullanım amaçlarına göre farklı seçeneklere ayrılıyor.

Güvenlik kamera sistemleri model ve kullanım amaçlarına göre farklı seçeneklere ayrılıyor. Aynı şekilde kayıt cihazları da bu kameralara uygun olarak kendi aralarında farklılık gösteriyor. Kayıtlarınızı saklamak veya ulaşmak için ne yapmak istediğinize göre değişen video kayıt cihazları, NVR ve DVR olarak ikiye ayrılır. Kullanmanız gereken kayıt cihazı öncelikle bağlı bulunduğu sistemle ilgilidir. IP sistemlerde, ağa bağlanıp internet protokolleri üzerinden yönetilebilen network video kayıt cihazları tercih edilirken; kapalı devre analog sistemlerde, DVR cihazları kullanılmaktadır.

NVR Ne İşe Yarar?

NVR, güvenlik kamera sistemlerinin IP versiyonları için geliştirilen kayıt seçeneğidir. Eviniz veya iş yerinizde kameralarla sağlamak istediğiniz güvenliğin kaydını tutar. Herhangi bir tarihe dönmek istediğinizde, belirttiğiniz süre boyunca yapılan kayıtları izleme imkanınız olur. Yani geçmişe dönük bir tarih aralığı seçerseniz cihazınızdan bu eski kayıtları seyredebilirsiniz. Eğer sürekli olarak kontrol etmeniz gereken bir alana sahipseniz ve zamanınızın çoğunu bu alandan uzakta geçiriyorsanız, IP kameralar ve NVR kayıt sistemi ihtiyaçlarınızı karşılar.

NVR Nasıl Kullanılır?

IP güvenlik kamera sistemleri ile çalışan NVR kayıt cihazları, günümüz teknolojisinin tüm bağlantı türleriyle uyumlu çalışıyor. Ağ üzerinde çalışan kameralar yine ağ üzerinden NVR’a bağlanır ve anlık görüntü iletimi sağlanır. Aynı zamanda bir ağ olduğu için kaydettiklerini görmek adına mutlaka yakınında olmanıza gerek yok. Ağa uzaktan bağlanıp yetki durumuna bağlı olarak görüntüleri izleyebilir, kamera veya kayıtları yönetebilirsiniz. İzleme veya yönetim işlemlerini bir kayıt cihazına ihtiyaç duymadan da kullanabilirsiniz ama eğer geniş kapsamlı ve kaliteli kayıtlara ihtiyaç duyuyorsanız IP sisteminizle birlikte bir NVR, müthiş uyum içinde çalışacaktır.

NVR Kullanım Alanları

Oldukça sade ve şık kutular olarak tasarlanan NVR kayıt cihazları, neredeyse kamera ihtiyacı duyduğunuz her yerde ve kayıtları arşivlemek istediğiniz tüm görüntüler için kullanılabilir. Endüstriyel bir alan veya bir ev mutfağı ayırt etmeksizin görüntüleri yüksek kalitede kaydeden ve uzakta olsanız bile bağlantı kurup eski bir görüntü kaydını mobil cihazınızdan izleyebileceğiniz NVR kayıt cihazları, tüm mobil cihazlarla uyumludur. İşletim sisteminize uyumlu bir mobil uygulama indirerek uzaktan kontrol etme fırsatına sahip olursunuz.

NVR Mobil Uygulamaları

İşletim sisteminiz iOS ise App Store’dan, Android ise Google Store’dan NVR cihazınızla uyumlu çalışacak bir mobil uygulama seçmeniz gerekiyor. Kullanması oldukça kolay olan bu uygulamaları seçerken kullanıcı yorumlarını dikkatlice okumanızda fayda var. Böylece kendinize en uygun ve pratik mobil uygulamayı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü