Araç Kamera Hakkında

Ön cam veya gösterge paneli kameraları olarak da bilinen araç kameraları, bir araca monte edilen ve ön camdan veya aracın içinden geçen görüntüyü videoya kaydetmek için kullanılan kameralardır. Bu kameralar genellikle bir kaza durumunda kanıt sağlamak, sürüş alışkanlıklarını geliştirmeye yardımcı olmak ve hırsızlık veya vandalizme karşı caydırıcı olmak gibi çeşitli amaçlar için kullanılır.

Piyasada, ön camdan görüntüyü kaydeden öne bakan kameralar, aracın arkasındaki görüntüyü kaydeden arkaya bakan kameralar ve aracın içindeki görüntüyü kaydeden iç kameralar dahil olmak üzere çeşitli araç kamerası türleri mevcuttur. Bazı araç kameraları araca kalıcı olarak kurulacak şekilde tasarlanırken, diğerleri taşınabilirdir ve kolayca çıkarılıp başka bir araca yerleştirilebilir.

Birçok araç kamerası gece görüşü, geniş açılı lensler, yüksek çözünürlüklü video kaydı gibi özelliklere sahiptir ve hatta bazılarına internete bağlanıp uzaktan erişilebilir. Bazı araç kameralarında, kameranın otomatik olarak kayda başlamasını tetikleyebilen ani hareketleri veya darbeleri algılayan sensörler de bulunur.

Araç kameraları, kişisel kullanımın yanı sıra ticari filolar, kolluk kuvvetleri ve nakliye şirketleri tarafından güvenliği izlemek ve iyileştirmek için de kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü